Vybrané nejčastější dotazy

Nemohu nikde na www stránkách dohledat, zda jsou vaše výrobky bezlepkové.
Na základě častých dotazů si dovolujeme naše zákazníky ujistit, že žádný z našich výrobků neobsahuje lepek. V naší firmě ani nezpracováváme suroviny lepek obsahující. Na www stránkách a obalech výrobků to nezmiňujeme proto, že legislativa nedovoluje uvádět, že daný výrobek lepek neobsahuje. Primárně je důležité složení potraviny a z toho to každý může zjistit.

Na některých obalech zelených čajů máte v návodu na přípravu uvedenou vřelou vodu, přičemž je známo, že zelené čaje se nemají vroucí vodou zalévat.
Pro dosažení jemnější chuti je opravdu lepší zalévat čisté zelené čaje horkou vodou, ne vroucí. Pokud je ale zelený čaj smíchaný s bylinkami (Green & Ženšen, Zelený čaj s echinaceou, Zelený čaj s ginkgem,....), doporučujeme pro lepší účinek zalévat tento čaj vroucí vodou. Na obalech máme uvedené různé druhy přípravy, právě podle druhu zeleného čaje.

V poslední době se na internetu vyskytly informace pocházející z jedné anglické populární publikace, že určité látky obsažené v rostlinách heřmánek, maliník, kontryhel a hluchavka jsou uterotonizující (vyvolávající stahy děložního svalstva) a nejsou tedy vhodné pro těhotné ženy. Je tato informace pravdivá? Váš čaj Pro těhotné ženy Devatero bylin tyto byliny obsahuje.
Naše společnost vyrábí bylinné čaje, přičemž se řídíme vyhláškou Ministerstva zemědělství, která stanoví možné procento jednotlivých drog. Do našich čajů také používáme list maliníku, nať kontryhele a květ hluchavky, přičemž všechny tyto rostliny jsou povoleny jako jednodruhové bylinné čaje. V odborné literatuře jsme informaci, že by jmenované byliny měly uterotonizující účinky, nenašli. Dotázali jsme se i ve Státním ústavu pro kontrolu léčiv, dostali jsme tuto odpověď: „K Vašemu dotazu Vám sdělujeme, že v nám dostupných odborných monografiích (ESCOP, WHO monographs, Comission E monographs, Hager) jsme nenašli u rostlin Rubus idaeus (maliník), Matricaria chamomilla (heřmánek), Alchemilla vulgaris (kontryhel) a Lamium album (hluchavka) informaci o uterotonickém působení u těhotných žen.“ Čaj Pro těhotné ženy Devatero bylin je tedy pro těhotné ženy opravdu vhodný.

Vykupujete také léčivé byliny od soukromých osob?
Ano, ale pouze omezený sortiment a jen z ekologicky čistých oblastí. Výkupní ceník Vám rádi zašleme.

Posíláte také Vaše výrobky na dobírku?
Ano, na našich www stránkách najdete E-SHOP, kde si můžete výrobky objednat. Nebo se můžete obrátit na s námi spolupracující prodejnu ve vašem okolí, seznam najdete v sekci Nejbližší prodejce - mapa.

Hodně se teď píše o plísních, jak mám zaručeno, že Vaše byliny neobsahují plísně?
Každá nakupovaná šarže je podrobena laboratorní mikrobiologické kontrole nejen na plísně, ale i na salmonelu, Escherichia colli a další nebezpečné mikroorganismy.

Kolik bylin ročně asi prodáte?
To patří samozřejmě mezi interní informace, řádově jsou to stovky tun.

Chtěla bych začít s pěstováním léčivých bylin, byl by zájem z Vaší strany?
Program podpory českých pěstitelů je pro nás velmi důležitý, rádi Vám zašleme bližší informace.

Proč na svých stránkách zdůrazňujete české byliny?
Protože podle našeho názoru (a také zahraničních nákupců) patří mezi nejkvalitnější. Nejedná se jen o obsahové látky, ale především o čistotu a kulturu sušení.

Mám v oblibě mátový čaj, střídám často značky a někdy to mátu moc nepřipomíná, skoro nevoní. Sledujete nějak obsah silice?
Stanovení obsahu silice patří k standardním laboratorním rozborům, máta bez předepsaného obsahu silice by se od nás do prodeje nedostala.

Zaznamenal jsem u Vašich výrobků změnu loga, už tam není Natura, ale Valdemar Grešík. Firma změnila majitele?
Ne, majitel je stále stejný. Použití vlastního jména zdůrazňuje větší adresnost a odpovědnost za kvalitu výrobků.